رئیس و اعضای جدید ستاد شورایاری ها برای دوره پنجم انتخاب شدند

رئیس و اعضای جدید ستاد شورایاری ها برای دوره پنجم انتخاب شدند

اعضای ستاد شورایاری ها مشخص شدند

در جلسه مورخ ۹۶/۶/۱۴ شورای اسلامی  شهر تهران، احمد مسجدجامعى، الهام فخارى، افشین حبيب زاده، آرش ميلانى، على اعطا، بهاره آروين و محمود ميرلوحى به عنوان هفت عضو ستاد شوراياری ها انتخاب شدند.

 

“تعداد اعضای ستاد شورایاری در ادوار گذشته پنج نفر بود که در دوره چهارم با مصوبه جدید این تعداد به هفت عضو افزایش یافت.”

 

طبق اساسنامه، اعضای ستاد در اولین جلسه خود سه نفر را به عنوان هیئت رئیسه( رئیس- جانشین و سخنگو) انتخاب می‌کنند و بعد از آن دبیر ستاد با پیشنهاد رئیس و رأی اعضا مشخص خواهد شد.

 

احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاری ها شد

احمد مسجد جامعی
احمد مسجد جامعی

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: جلسه انتخابات هیئت رئیسه ستاد شورایاری ها در مورخ ۹۶/۶/۲۲ برگزار و احمد مسجدجامعی با رای کامل اعضا رئیس ستاد شورایاری ها شد.

 

علی اعطا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری جلسه ستاد شورایاری ها با حضور ۷ عضو این ستاد گفت: در این جلسه احمد مسجدجامعی، محمود میرلوحی، افشین حبیب زاده، بهاره آروین، الهام فخاری، آرش میلانی و اینجانب حضور داشتیم و در خصوص مسائل مختلف شورایاری ها بحث و بررسی شد.

 

وی ادامه داد: مهمترین دستور جلسه این هفته ستاد شورایاری ها، انتخاب هیئت رئیسه بود که به اتفاق آراء و اجماع حداکثری، احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس، میلانی به عنوان نایب رئیس و الهام فخاری به عنوان مخبر انتخاب شدند.

 

اعطا با بیان اینکه رویکرد شورای پنجم نسبت به شورایاری ها رویکرد حمایتی است، گفت: باید جایگاه قانونی شورایاری ها را تقویت و تثبیت کنیم و به عنوان بازوهای قوی نظارتی از آنها کمک بگیریم.

 

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه تشکیل انجمن شورایاری ها گفت: شورایاری ها مجموعه غیردولتی، غیرمتمرکز، غیرسیاسی هستند که به صورت داوطلبانه در حل مشکلات محله مشارکت می کنند.

 

وی تاکید کرد: رویکرد شورای پنجم به شورایاری ها غیرسیاسی است و مطلقا قائل به فعالیت سیاسی در شورایاری ها نیستیم، بلکه فعالیت آنها اجتماعی، مدنی و فرهنگی است.

 

اعطا اضافه کرد: انتخابات به تعویق افتاده هیئت رئیسه مناطق و محله ها نیز که باید بهار امسال برگزار می شد، به زودی برگزار می شود.

 

سخنگوی شورای شهر در خصوص برخی مشکلات گذشته شورایاری ها گفت: کلیاتی از مشکلات گذشته مطرح شد. تلاش خواهیم کرد این مجموعه را به جایگاه اصلی و واقعی خود برسانیم. در گذشته مسائلی به خاطر ضعف قوانین یا به واسطه سوء مدیریت احتمالی وجود داشته که با انگیزه بالایی که ستاد شورایاری ها در دوره پنجم دارد،  تلاش می کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

 

 

 

دیدار جمعی از شورایاران تهران با هیئت رئیسه ستاد شورایاری ها

دیدار شورایاران با هیئت رئیسه ستاد

روز دوشنبه ۲۴مهر ماه سال جاری جمعی از شورایاران تهران با هیئت رئیسه ستاد شورایاری ها در دفتر مسجد جامعی دیدار و گفتگو کردند.

این مطلب را هم ببینید
متن مرامنامه" شمیم" منتشر شد

در این دیدار که به منظور عرض تبریک انتخاب هیئت رئیسه ستاد شورایاری ها ترتیب یافته بود؛ احمد مسجد جامعی( رئیس ستاد ) سید آرش میلانی حسینی جانشین( جانشین ) و الهام فخاری (سخنگو) حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار سید مهدی اعرابی دبیر شورایاری منطقه ۱ طی سخنانی به نمایندگی از جمع حاضر ضمن عرض تبریک به مناسبت انتخاب هیئت رئیسه ستاد شورایاری ها و آرزوی موفقیت روزافزون برای ایشان تاکید داشت که شورایاران آمادگی خود را برای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در دوره جدید شورای اسلامی شهر تهران اعلام می دارند و از اعضای ستاد شورایاری ها هم انتظار دارند اهتمام ویژه ای به شورایاری داشته باشند.

اعرابی از تمام کسانی که در دوره قبل برای شورایاری زحمت کشیدند و خصوصا از مرتضی طلایی تشکر نمود و از اعضای ستاد خواست تا شرایطی را فراهم کنند که مشارکت واقعی شهروندان در اداره امور شهر تهران را در پی داشته باشد.

 

احمد مسجد جامعی ریاست ستاد شورایاری ها در این دیدار خاطر نشان کرد که حتما دوره جدید برای شورایاران دوره خوبی خواهد بود و از تمامی ظرفیت ها برای رشد و تعالی شورایاری استفاده می شود.

مسجد جامعی افزود؛ اعضای ستاد افرادی اخلاقی و با تجربه در حوزه مدیریت شهری هستند که برای کار سیاسی وارد ستاد  نشدند، بلکه قصد دارند خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی گفت؛ کار های زیادی وجود دارد که باید در فرصت باقی مانده تا انتخابات آتی شورایاری  بخوبی انجام شود تا مردم به اهمیت مشارکت خود در اداره امور شهر تهران بیشتر واقف شوند.

ریاست ستاد شورایاری ها پیشنهاد کرد در فرصت بعدی از دیگر شورایاران نیز دعوت شود و در وقت بیشتر به طور مفصل در مورد مسائل جاری ستاد شورایاری گفتگو و تبادل نظر صورت پذیرد.

 

اعضای ستاد شورایاری ها در این دوره عبارت از: احمد مسجد جامعی- بهاره آروین – علی اعطا- سید آرش میلانی حسینی – افشین حبیب زاده- سید محمود میرلوحی- الهام فخاری در این دیدار دبیران مناطق: ۱ – ۱۸ – ۱۱ – ۲۱ – ۱۴ – ۱۲ و جمعی از شورایاران قدیمی و فعال شهر تهران حضور داشتند.

 

انتخاب دبیر ستاد شورایاری ها آخرین گام در شروع کار اعضای جدید ستاد است که با پیشنهاد رئیس و رای گیری از اعضای ستاد مشخص خواهد شد.

از ۱۴ شهریور ماه سال جاری که اعضای ستاد شورایاری ها تعیین شدند تا کنون که پنجم آبان ماه هم سپری شده هنوز علی رغم اینکه ستاد شورایاری ها در حالت نیمه تعطیل است و شورایاران با مشکلات زیادی مواجه هستند تصمیم گیری در این مورد انجام نشده و کارها همچنان بلاتکلیف مانده است. /انتهای پیام ۵/۸/۹۶

 

 

دسته بندی ها: اخبار

سلام، ابراهیم علی پور هستم کارشناس ارشد علوم ارتباطات و مطالعات فرهنگی از دانشگاه تهران، از سال 1375 در حوزه اجتماعی از جمله شورایاری ها و شوراها در مسئولیت های مختلف فعالیت دارم . علاقه مندم، تجربیات و آموخته هایم را در اختیار کسانی قرار دهم که دغدغه های اجتماعی دارند.

کانال تلگرام
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *